Piros Zsombor búcsúzott a wimbledoni teniszbajnokság selejtezőjének második fordulójában.
A világranglistán 172., 26 éves magyar játékos a kvalifikáció második körében a hazai közönség előtt 23. kiemeltként szereplő Billy Harrisszel (140.) csapott össze. Az első szett kiegyenlített küzdelmet hozott, egy brékkel. Ez a riválisnak jött össze, így a budapesti teniszező 46 perc alatt hátrányba került. A második játszmát Piros kezdte jobban, a második játékban elvette a 31 esztendős Harris adogatását, 2:0-ra ellépett, de ekkor félbeszakadt az összecsapás.
A játék körülbelül egy órát állt, mert a hőségben meghibásodott az elektronikus bírói rendszer.
A kényszerszünet megtörte Piros lendületét, a folytatásban Harris előbb egyenlített, majd 4:2-re fordított is, innen pedig már nem is engedte ki a kezéből a meccset.
Piros ötödször indult el a háromkörös londoni kvalifikációban, amelyben 2022-ben és 2023-ban csak egy győzelemre volt a főtáblától a selejtezőnek hagyományosan otthont adó külső helyszínen, Roehamptonban. Hétfőn, az első fordulóban azt a bolgár Ivan Ivanovot (649.) verte két sima szettben, aki tavaly megnyerte a tornát a juniorok között.
A hétfőn rajtoló főtáblás küzdelmekben alanyi jogon ott lesz egyéniben Marozsán Fábián, Fucsovics Márton, Bondár Anna és Udvardy Panna.
Eredmény, selejtező, 2. forduló:
Billy Harris (brit, 23.)-Piros Zsombor 6:4, 6:4
2026. június 24.
(MTI)

