A 2026-os Kínai Fejlesztési Fórumon Pekingben a német vállalatok megerősítették jelenlétüket, és kiterjesztették tevékenységüket a kulcsfontosságú területeken.
Stefan Hartung, a Bosch-csoport igazgatóságának elnöke elmondta, hogy az elmúlt tíz évben a vállalat mintegy 60 milliárd jüant (körülbelül 7,8 milliárd eurót) fektetett be Kínában, és továbbra is bővíti jelenlétét a stratégiai szektorokban. 2025 januárjában a cég hivatalosan elindította a könnyű elektromos hajtásrendszerek gyártóbázisának projektjét. Az új gyár várhatóan 2027-ben kezdi meg működését.

Markus Kamieth, a BASF-csoport igazgatóságának elnöke kiemelte, hogy a BASF már több mint 140 éve van jelen Kínában. Hangsúlyozta, hogy a vállalat mindig is Kínát tekintette globális eszközelosztása és fejlesztése szempontjából a legfontosabb prioritásnak. „Ez a hét rendkívül jelentős számunkra, mivel megnyitjuk a BASF kínai történetének új fejezetét: a zhanjiangi integrált vegyipari komplexum hivatalosan is megkezdi teljes körű működését” – mondta Kamieth.
A Kínai Német Kereskedelmi Kamara által kiadott „Üzleti bizalmi felmérés 2025/2026” című jelentés szerint a Kínában működő német vállalatok 93%-a határozottan kitart a kínai piac mellett, és a vállalatok fele jelezte, hogy a következő két évben növelni fogja beruházásait Kínában.
Oliver Blume, a Volkswagen-csoport igazgatóságának elnöke kifejtette, hogy a 15. ötéves terv egyik legfontosabb eleme, hogy a magas színvonalú fejlesztés révén új piaci keresletet teremtenek. Az autóipar számára ez azt jelenti, hogy az innováción keresztül új ipari területek jönnek létre, ami az egész gazdaságot ösztönzi.
Stefan Hartung, a Bosch-csoport igazgatóságának elnöke hangsúlyozta, hogy Kína mára innovációs és kutatás-fejlesztési piaccá vált. Elmondta, hogy a vállalat számos mérnöki fejlesztőközpontot hozott létre Kínában, ahol a helyi csapatok élvonalbeli technológiákat fejlesztenek, amelyek nemcsak Kínát, hanem az egész világot szolgálják.
2026. 03. 24.
(China Media Group)
(x)

