Meghalt egy idős, krónikus beteg, és újabb 301 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést – közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön.
A kormányzati portálon azt írták: ezzel a Magyarországon eddig azonosított fertőzöttek száma 6923-ra, az elhunytaké pedig 620-ra nőtt. Az aktív fertőzöttek száma 2373, 3930-an pedig már meggyógyultak.
Az aktív fertőzöttek 44 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 42 százaléka budapesti.
Kórházban száz koronavírusos beteget ápolnak, közülük heten vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 12 608-an vannak, és 445 047 mintavétel történt.
A közlemény szerint Európában a járvány második hulláma érzékelhető, nő a fertőzések száma, a vírus behurcolásának megfékezéséért keddtől ismét szigorodtak a külföldről való beutazás feltétételei. Alapszabály szerint külföldi állampolgárok nem léphetnek Magyarország területére, a külföldről hazatérő magyar állampolgároknak pedig kötelező a 14 napos hatósági házi karantén.
Kiemelték: az új fertőzések adatai is arra figyelmeztetnek, hogy a járvány nem ért véget, az aktív fertőzöttek száma ismét emelkedik, ezért nagyon fontos továbbra is a fegyelmezettség, a beutazási korlátozások és az általános higiénés szabályok betartása.
„Továbbra is kerüljük azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartsuk a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossunk kezet, a maszkot viseljük az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön. Az együtt szórakozó fiatalokat kérjük, hogy ne igyanak közös üvegből, és ők is tartsák be az általános óvintézkedéseket” – írták.
Hozzátették: akinek külföldi tartózkodás vagy egyéb ok miatt hatósági házi karantént rendeltek el, az szigorúan tartsa is be. Akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, baráti, családi és egyéb találkozókra, hanem maradjon otthon, és telefonon értesítse háziorvosát. „Ha mindezeket betartjuk, akkor el tudjuk kerülni a fertőzés továbbterjedését és a további korlátozó intézkedések bevezetését” – hangsúlyozták.
Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (3076) és Pest megyében (987) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (452), Komárom-Esztergom (348), Zala (296), Hajdú-Bihar (228), Veszprém (204), Borsod-Abaúj-Zemplén (201) és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye (198). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Békés (29).
2020. szeptember 3.
(MTI)